Nažalost, registracija je završena.

Za prvu šetnju našim gradom izabrali smo Trsat. Služeći se interaktivnom kartom i snalazeći se u prostoru pomoću karte, u ugodnom društvu, obišli smo sve važne građevine i lokacije u tom kvartu. Pogađate, najviše nas je oduševio Trsatski kaštel u kojem smo osim u predivnom pogledu na naš grad, uživali u pikniku i legendi o Trsatskom zmaju. Pomno smo proučili sve prostore gradine, topove, otvore i popeli se na sve kule, provirili kroz sva vrata... Ipak, svu našu pažnju, divljenje i čuđenje zauzeo je zmaj koji bdije i s vrha Trsata budnim okom pazi na naš grad. Doživljaj je bio još veći jer se lagano spuštao mrak. Spuštajući se Trsatskim stubama do grada, poigrali smo se u parku, prošli ispod željezničke pruge i mostom preko moćne Rječine. Kada smo stigli u grad, daleko i visoko gore vidjeli smo osvjetljenu Trsatsku gradinu i pogledali koliko su naše nožice napravile koraka. Vjerovali ili ne, 8000 koraka.


  • Datum: 29.10.2022. 13:36
  • Lokacija Trsat Castle, Rijeka, Hrvatska (Karta)